Kredi Kartını Nakite Çevirme 2017

Kredi Kartını Nakite Çevirme 2017

Uzun bir süredir hayatımızda olan ve sıklıkla kullandığımız kredi kartları her ihtiyacımızda yanımızda olurken bizi nakit para taşıma gibi bir zorunluluktan da kurtarıyor. Ne var ki bazı zamanlarda kişilerin nakit paraya da ihtiyacı olabiliyor. Kredi kartlarından para çekemeyen veya elinde nakit parası olmayan kişiler bu noktada kredi kartlarını nakit paraya çevirme seçeneğini tercih ediyolar. Kredi kartını nakit paraya çevirmek içinse kişilerin tercih edebileceği pek çok farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerin bazıları yasal olduğu gibi bazı yöntemlerde yasadışıdır. Bu yöntemlerden bazıları halk arasında çokça bilinmekte ve kullanılmakta olsa da bazı yöntemleri çoğu kişi bilmemektedir.

GÜNCEL  Acil Nakit Para Sorgulama

Bu yöntemlerden ilki kuyumcular yardımı ile yapılmaktadır. Çoğu kişinin bildiği ve halk arasında takla attırma işlemi olarak da geçen bu işlem ile kredi kartınızı kullanarak nakit para elde edebilirsiniz. Bulunduğunuz yede ki bir kuyumcuya giderek kredi kartınızı nakit paraya çevirmek istediğinizi belirtmelisiniz. Çoğu kuyumcu bu işlemi yapmaktadır. Ama kuyumcu bu işlemi yapmıyorsa sizi bu işlemi yapan bir kuyumcuya yönlendirecektir. Bu işlem de kuyumcunun sizden alacağı komisyon oranı %3’tür.

Diğer bir yöntemde ise aylık olarak ödenen faturalar ile kredi kartınızı nakit paraya çevirebilirsiniz. İşlemde ise faturaların parasını nakit olarak alıp faturaları kredi kartınız ile ödeyebilirsiniz. Bu işlemi sadece kendi faturalarınız da değil tanıdıklarınızın faturalarında da uygulayabilirsiniz. Hiçbir komisyon vermeyeceğiniz bu işlem oldukça etkilidir.

Son yöntem ise hem yasal bir işlem olum hem de diğer işlemlere göre daha kolaydır. Kredi karlarında 2014 yılında yapılan düzenleme sayesinde kullanıcılar nakit avans çekebilmektedirler. Bu işlemi çalıştığınız bankayı arayarak veya internet bankacılığı özelliğini kullanarak kredi karları ardından da nakit avans menüsüne girerek nakit avans çekebilirsiniz. İsterseniz kendi ödeme durumunuza göre taksit seçeneklerini belirleyebilirsiniz. Nakit avansı başvurudan kısa bir sonra hemen çekebilir ve daha sonrasında kredi kartınıza yansıtılan taksitler ile ödeyebilirsiniz. Bu yöntemin bir diğer avantajı ise %2’nin altında bir komisyon oranının olmasıdır. İşlem bu yüzden son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir.

YORUMLAR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.