2016 yılının sonuna gelinmesi ile birlikte pek çok banka yeni yıl kredisi kampanyalarını yavaş yavaş duyurmaya başlarken Yapı Kredi Bankası da özel bireysel ihtiyaç kredisi kampanyasının avantajları ile tüketicilerin taleplerine yanıt vermektedir. Banka müşterilerinin ve diğer tüketicilerin yeni yıla ihtiyaçlarını gidermesi amacı ile %0.99’dan başlayan faiz oranlarına sahip özel ihtiyaç kredisini Yapı Kredi Yılbaşı Kredisi 2017 kampanyası kapsamında sunmaktadır. Bu krediden yararlanmak isteyen tüketicilerin 2 Ocak 2017 tarihine kadar avantajlardan yararlanması mümkündür.

Yeni yıla ihtiyaçlarını ertelemeden girmek isteyen tüketiciler bankanın şubeleri ve diğer bankacılık kanalları aracılığı ile başvurularını anında gerçekleştirebilirler. Banka müşterileri internet bankacılığı ve mobil bankacılık kanalları üzerinden işlem yapabilirler. Banka müşterisi olmayan kişilerin internet bankacılığı üzerinden yapmış oldukları başvurular sonrasında kredilerini şubeden kullanmaları mümkündür.

Yapı Kredi Yılbaşı Kredisi 2017 kampanyasından yararlanabilmek için SMS ile başvuru yapmak isteyen tüketiciler BIREYSEL yazıp bir boşluk bırakarak TC kimlik numaralarını ve bir boşluk daha bırakarak aylık gelirlerini yazmasının ardından 4411’e kısa mesaj göndermeleri gerekir. Yapı Kredi şubeleri üzerinden ve yaygın ATM ağı üzerinden de yeni yıl kredisine başvuru yapılabilir.

%0.09 faiz oranlarından yararlanabilmek için 3000 TL ve 12 aya sahip vade seçeneklerinden yararlanılmış ve kredinin şubeden kullanılarak eşit taksitli ihtiyaç kredisi olması gerekmektedir. Kredinin tutarı, vade süresi ve başvuru kanalına bağlı olarak faiz oranı değişmektedir. Başvuru işlemleri için ise nüfus cüzdanı veya fotokopisi, gelir belgesi ve üç ay içinde alınmış ikametgah veya aboneliği bulunan son üç ay içinde alınmış fatura ile müracaat edilmesi gerekmektedir.