Vakıfbank Hesap Açmak Nasıldır

Vakıfbank Hesap Açmak Nasıldır

Vakıfbank vadesiz hesap aracılığı ile çalışmak ve hesap açmak istenildiğinde bankanın müşterisinden istediği bir takım belgeler mevcuttur. Vakıfbank hesap açmak nasıldır sorusuna yanıt vermek gerekir ise öncelikle hesap açma işlemlerinde herhangi bir ücret ödenmemektedir. Ancak bazı durumlarda hesabın boş tutulmaması adına 1 TL gibi çok düşük bir rakam talep edilebilmektedir. Geçmiş dönemlerde bankalar hesap açma işlemlerinde 20 ile 50 TL arasında bir tutar talep etmekteydiler. Bu tutarı ise açılan hesaba yükleyerek banka ile düzenli bir şekilde çalışılmasının taahhüdünü istemekteydi.

Ancak artık bankalar bu talepler yerine ücretsiz ve sembolik rakamlar ile hesap açma işlemlerini gerçekleştirmektedirler. Vakıfbank hesap açmak nasıldır sorusuna gelecek olursak; vadesiz Türk lirası ya da döviz hesabı açılacak ise 18 yaşının doldurulmuş olması gerekmektedir.

Bu yaş koşulunun yerine getirilmesi ile kimlik ve ikametgah belgesi ile ya da kişinin üzerine kayıtlı olan son 3 aya ait herhangi bir fatura ile bankanın şubesine başvurulması yeterlidir. Başvuru sonrasında hesap açma işlemleri çok kısa sürede tamamlanmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki 18 yaşından gün almış değil 18 yaşını doldurmuş olma koşulu hesap açma işlemlerinde geçerlidir.

Vakıfbank vadesiz hesap açma işlemleri sonrasında internet bankacılığı kullanılmak isteniyor ise eğer internet bankacılığı şifresinin talep edilmesi önerilmektedir. Çünkü bankacılık işlemlerinde ve vadesiz hesap açma işlemlerinde genellikle banka personelleri internet bankacılığı şifresini talep üzerine vermektedir.

Bu nedenle internet bankacılığı aracılığı ile bankanın herhangi bir şubesine gitmeye ihtiyaç duymadan pek çok bankacılık işleminin günün her saatinde rahatlıkla ve internet aracılığı ile yapılabilmesi için muhakkak şifrenin talep edilmesi oldukça önemlidir.

YORUMLAR

 1. Muhammet

  14 Ocak 2017 - 20:15

  Velimiz ile gelsek hesap acilirmi 18 yas altindayim

 2. Fatma

  7 Ocak 2017 - 12:26

  Ev hanımıyım bana ne gibi kredi uygun olur cıkar mı

 3. murat

  4 Ocak 2017 - 22:58

  ya benim puanim 1070 hicbir banka bana kredi vermiyor arti kuveytturten kredi kartimda var.10 aydir.bir yardimci olun.

 4. Kart

  31 Aralık 2016 - 16:45

  Ben yurtdışı dan kendime nasıl bir hesap açarım

 5. Atilla

  14 Ekim 2016 - 14:18

  Yapı krediye 800 lira arti hesaptan 650 lira da kredi kartından. Garantiye de 250 lira Kredi borcum var. 1 evim var Evimi elimden alabilirler mi. Evimin borcu yok bütün kredilerini odedik ipoteksiz.

  • Kredi Notu

   18 Ekim 2016 - 20:26

   Borcunuzdan dolayı evinize ipotek uygulanabilir. Borcunuzu bir an önce ödemelisiniz.

 6. Kürşat

  4 Ekim 2016 - 12:02

  Üniversite öğrencisiyim bana ayrıcalıklı hesap acarlarmi yani öğrenci hesabı varsa gerekli belgeler neler çok teşekkür ederim şimdiden

  • Kredi Notu

   7 Ekim 2016 - 12:45

   Öğrenci belgesiyle en yakın banka şubesine giderek öğrenci hesabı açtırabilirsiniz. Ayrıca ikametgah ve kimliğiniz yanınızda olmalıdır.

YORUMLAR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.