Daha önce KBB üzerinden alınan bu hizmetler artık online adres üzerinden alınıyor. Siteye üye olarak bankalar ve diğer ekonomi  amaçlı kurulan kurumlarda bulunan kredi borçlarınızı ve aynı zamanda da kredi limitlerinizi kolayca öğrenebilirsiniz. Findeks Ticari, Kobi’ler, ticari firmalar ve tüm gerçek sektör temsilcilerinin tehlikelerini etkin şekilde yönetmesine yardımcı olmak amacı ile oluşturulmuştur. Bu nedenle Findeks Ticari Kredi Nedir Nasıl Öğrenilir hususu ticari ortaklıklarda da oldukça önemlidir.

Findeks Ticari hesabını kolayca kullanarak ticari yönden ilişki yaptığınız tüm kişi ya da kuruluşların finansal durumlarını öğrenebilir ve ticari itibarınızı kontrol altında tutabilirsiniz. Kredi kullanmak isteyen kişilerin ya da kurumların dikkat etmeleri gereken en önemli noktalardan biri de kredi kullanmak için tercih ettikleri doğru bankayı belirleyebilmektir. Çünkü her bankanın müşterileri için sunduğu kredi faiz oranları aynı değildir. Kredi notu ortalaması, bireysel not ve ticari not olmak üzere 2 ana başlıktan oluşmaktadır. Ticari işletmeleri olan ve ticari işler yürüten kişinin veya kişilerinin kredi notu hesaplamaları işlemlerine Findeks Ticari Kredi Notu ismi verilmektedir.

Başka bir kredi notu öğrenme işlemlerinde de benzeri olduğu gibi findeks kredi notu ve ticari kredi notunun findeks kredi notu sitemizden yapılmaktadır. Findeks ticari kredi notunuzu öğrenmek için Findeks’in internet sitesi üzerinden üye olmak istiyorum kutucuğuna tıklamanız yeterli ve bunun için ticari üyelik bölümünü tercih edin. Açılmış olan sayfada ticari üyelik yapmak için sizden istenilen bilgileri sizden istenen kişisel ve normal bilgileri eksiksiz olarak doldurmanız ve alt tarafta olan sözleşmeyi kabul ediyorum kutucuğuna tıklayarak üyelik başvurunuzu tamamlamış olursunuz.

Findeks ticari kredi notu başvurunuzu inceledikten sonra üyeliğinizi kabul edecek ve kullanıcı işlemlerinizi açacaktır. Kullanıcı adı ile şifrenizi yazarak hesabınıza giriş yaptıktan sonra finans kredi notunuzu sorgulaması için kredi notumu öğreniyorum butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Kendi kredi notu ortalamanızın veya çalışmak istediğiniz şirket veya kurumların ticari işletmeler ile kişilerde kredi notlarının ortalamalarını da öğrenebilirsiniz. Kredi başvurularınızı bu not ortalamasına bağlı olarak düzenleyerek ticari krediler için daha kolay kredi onayı alma imkanına sahip olabilirsiniz. Fİndeks üzerinden yapılan ilk sorgulama ücretsiz olarak yapılmaktadır. Fakat diğer yapacağınız sorgulamalar ücrete tabiidir. Bu paketler findeks kredi notu paketleri, risk raporu paketleri, çek paketi raporu paketleri ve teminat mektubu durum sorgulama paketleri olmak üzere dört ana grup üzerinden sunulan hizmetlerde belirlenen ücretlerde değişiklik gösterebilmektedir. 58 TL’den başlayan paketlerin fiyatı 22.500 TL’ye kadar çıkabilmektedir.