Kredi kartları, alışverişi taksitli yapmak ya da nakit şekilde ödemek istemediğimiz durumlarda son derece avantajlı fırsatlar sunarken, diğer yanda doğru kullanılması durumunda bütçe planınıza da yardımcı olması özelliği ile pek çok kişinin tercih ettiği ödeme şekillerinden biridir. Bankaların da belli dönemlerde reklamlar ile kullanıcılarına sundukları kampanyalar pek çok güzel fırsat sunarken, kredi kartı konusunda en çok yaşanan problemlerden bazıları arasında son ödeme tarihinin geciktirilmesi veya aylık yapılan harcama oranının takibinde yaşanacak olan sıkıntılardır. Bu sorunu ortadan kaldırmak için de bankalar müşterilerine ödeme tarihi bilgileri ya da kredi kart borçlarını kolay bir şekilde öğrenebilecekleri sistemler sunmaktadırlar.

Garanti Bankası’nın kredi kartı borç öğrenebilme servislerinden bir tanesi de e posta yolu ile ekstre almaktır. Doğa dostu olan bu uygulama ile size ekstre gönderilmeyecek, ekstre hesap kesim tarihinden sonra e posta yolu ile size ulaştırılacaktır. Siz de bu yol ile gereksiz olan kağıt israfı önüne geçerek, doğaya katkıda bulunabileceksiniz. Garanti Bankası bu uygulamayı tercih edecek müşteri sayısını arttırmak amacı ile e-mail ekstre uygulamasını kullanan müşterilerine 5 TL bonus verdiğini, kampanya ile kullanıcılarına duyurmuştur. Siz de e posta adresinize gelecek olan ekstre ile ödeme tarihi ve borç bilgilerinize dair ayrıntıları kolay bir şekilde öğrenebiliyorsunuz.

Garanti Bankası’nın borç öğrenme yöntemlerinden bir diğeri de cep telefonundan kısa mesaj göndermektir. 3340 nolu numaraya ekstre ve kredi kartının son 4 rakamını yazarak gönderip, güncel borç bilginizi, bir sonraki hesap kesim tarihini ve son ödeme tarihini içerek kısa mesaj alabilirsiniz. Bu yöntem de son derece basit ve kullanışlı bir uygulamadır. Ancak dikkat etmeniz gereken mesaj göndereceğiniz telefon numarasının banka sisteminde kart sahibi adına kayıtlı olması gerekmektedir. Aksi bir durumda telefon numarası ve kredi kartı eşleşmeyen bu sorgulamada, geri dönüşüm sağlanmayacaktır.

Garanti Bankası bir diğer borç öğrenme yöntemi de 444 0 333 nolu telefon hattıdır. Alo Garanti uygulaması ile borcunuzu otomatik sistemden öğrenebileceğiniz gibi, müşteri temsilcisi ile irtibata geçerek de öğrenmek mümkün olacaktır. Alo Garanti hattından bilgi almak için kredi kartı numarasını sisteme girmeniz ve güvenlik açısından doğum tarihi ve bazı bilgileri de tuşlayıp, kartın size ait olduğunu belirtmeniz gerekmektedir.

Aynı zamanda Garanti Bankası borcunu internet şubesinden de öğrenebilirsiniz. İnternet sitesinden bireysel işlemlere girerek, kart numaranız ile dilediğiniz ayrıntılara ulaşmak mümkün olacaktır.