Yasal Takipte Olanlara Kredi Veren Bankalar

Yasal Takipte Olanlara Kredi Veren Bankalar

Geçmişte yaşadığınız kredi kartı, kredi ödemeleri veya kredili herhangi bir bankacılık ürünü nedeniyle sorunlarınız ile ilgili yasal takibe düştüyseniz ve yasal takibiniz aktif olarak devam ediyorsa yasal takipte olanlara kredi veren bankalar bulunmamakta olup hiçbir banka, kurum ve kuruluş yasal takibi devam eden kişi veya şirkete kredi vermemektedir. Bu çok zorlu bir süreç olup öncelikle yasal takibinizi tamamen ödeme yaparak ibraname ile borcunuzun ödendiğini KKB üzerinden Findeks’e bildirimini sağladıktan sonra kredili ürün başvurularında bulunabilirsiniz.

Ancak belirli bir süre hiçbir banka size kredili ürün vermeyecek olup bu aşamada bloke teminatlı kredi kartı veren bankalar aracılığıyla bir kredi kartı almanız, bu kredi kartını 3 ay düzenli ödeyip bankaların size yeniden güvenmesini sağlamalısınız. Yasal takibiniz ile ilgili taşınmazınız veya aracınız varsa bunu ipotek ettirerek ihtiyaç kredisi çekebilir, bu ihtiyaç kredisi ile yasal takibinizi kapatıp yasal takibinize ait ihtiyaç kredisi borcunuzu zamanında ödeyerek de bankalar ile yeniden çalışma fırsatı bulabilirsiniz.

Bunun dışında hiçbir banka size yasal takipte olduğunuzdan dolayı kredi vermeyeceği gibi yasal takibinize istinaden borcunuzu ödeyip yasal takibinizi kapatmış olsanız da 5 yıl boyunca bankalar ile yenide çalışamayacaksınız.

Ancak düzenli olarak çalıştığınız ve şubesinde size inanıp güvenebilecek bir banka memuru varsa, genel merkeze yazacağı özel bir yazı ile sizin bankadan ipotekli ihtiyaç kredisi çekerek borcunuzu kapatacağınıza dair güvence oluşması durumunda ihtiyaç kredisi kullandırabilir.

YORUMLAR

 1. Murat

  29 Mart 2017 - 02:18

  Kredi çekemeyenler bana ulaşın

 2. mustafa kaya

  21 Aralık 2016 - 21:23

  skorum 1545 1tane kredi kartım var bankalara borcum yok ssk yok araç rehin vererek kredi kullanabilirmiyim

 3. mustafa kaya

  21 Aralık 2016 - 21:22

  kkb skorum 1545 ama ssk yok araç teminat vererek kredi kullanabilirmiyim

 4. aziz

  20 Aralık 2016 - 00:25

  ben yasal oldum halde kart yolladılar nsl oluyor

  • Kredi Notu

   21 Aralık 2016 - 02:33

   Böyle bir şey mümkün değil. Yasal takibiniz yoktur, idari takibiniz vardır ve bankanın gözünden kaçmış olabilir.

 5. ömer kaval

  28 Eylül 2016 - 11:16

  ÜC BANKAYA BORCTAN DOLAYI YASAL TAKİP GİRDİ BİR BAnkaya düzgün ödeme ugum kredi kartı kullanıma kapatılırmıyapabiliyorum bu bankanın kullanmış old

  • Kredi Notu

   28 Eylül 2016 - 20:24

   Hayır, x bankaya olan borcunuzdan dolayı y bankasına düzenli ödediğiniz kredi kartını, x bankasına olan borcunuzdan dolayı kapatmaz / kapatamaz.

YORUMLAR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.