Bankalar, kara listesine aldığı kişilere tekrar kredi verebilmektedir. Bunun apaçık örnekleri tarafımızdan denenmiş test edilmiş – yaşanmıştır. Öncelikle şu unutulmamalıdır ki kara listede bulunan kişiler için yasalar mevcut olup borç ödeme tarihinden itibaren 5 yıl sonunda kara listede bulunan kişiler kara listeden çıkartılmak ve findeks kredi notu sorgulama işlemlerinde bu kayıtların silinmiş olması gerekmektedir. Daha önce detaylı olarak araştırma yaparak sizler için Kredi Notu Yükseltme Taktikleri ve Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar adlı yazılarımızı detaylı inceleyerek kara listede olan kredi çekebilir mi sorusuna net olarak çözüm sunmaktadır.

Ancak kesinlikle unutulmamalıdır ki kara listeden çıkmak için tüm bankalara var olan tüm borçlar kapanarak ibraname almış olmalısınız. İbraname Nedir: İbraname, kişinin krediden dolayı bankanın hiçbir alacağının kalmadığını gösteren bir belgedir. Bu belgeyi aldıktan 1 ay sonra findeks üzerinden kredi risk raporunuzu sorgulayarak sorunlu kredi veya kredi kartınızın kapanma tarihinin olup olmadığına bakmalısınız.

Eğer sorunlu paketinizin kapanma tarihi yoksa veya yazılmamışsa bankaya iadeli taahhütlü bir mektup yazarak mektupta sorunlu kredi veya kredi kartınızın kapanış tarihinin sisteme girilmediği ve girilmesi için talepte bulunduğunuzu anlatın. Bu kapanma tarihinin sisteme girilmesi akabinde ( ödeme tarihi esastır ) bu tarih üzerinden 5 yıl geçtikten sonra kara listeden otomatik olarak çıkarsınız.

Kapanma tarihi sonrasında Kredi Notu Yükseltme Taktikleri ve Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar adlı yazılarımızı inceleyerek yapacağınız işlemler ile daha hızlı kara listeden çıkabilir, 5 yıl beklemeden daha çabuk bankalar ile tekrar çalışabilir, kredi kartı alabilir, kredi çekebilir ve kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

Unutmadan; bankalar ile yeniden çalışmak için aktif olarak en az 6 aydır asgari ücret üzerinde bir maaş alıyor olmanız ve bunu belge ( sigorta dökümü ve maaş bordrosu ) ile bankalara kanıtlayabiliyor olmalısınız. Aksi durumda ne kadar teminatlı işlem yaparsanız yapın bankalar sizin sigortanız olmaması ve aktif iş hayatında olmamanız nedeniyle sizinle çalışmak istemeyeceklerdir.