Merhaba arkadaşlar. Bu yazı dizimizde sizlere kredi notu yükseltme teknikleri ve taktikleri ile ilgili detaylı ve kapsamlı olarak kredi notunuzu kısa zamanda nasıl yükseteceğiniz ile ilgili detaylı bilgilendirme yapacağız. Öncelikle kredi notu nedir adlı makalemizi okuyarak kredi notunun ne işe yaradığını, ne olduğunu bilmelisiniz. Kredi notunun ne işe yaradığı ve ne olduğu; nerelerde ne gibi durumlarda nasıl kullanılması gerektiğini öğrendikten ve bildikten sonra sizlere kredi notu yükseltmek tekniklerini anlatacağım. Sonrasında kredi notu neden düşer adlı makalemizi okumanızı öneriyorum. Bu sayede kredi notunuzun neden düştüğünü öğrenmiş olur, kredi notunuzun düşmemesi için gereken tedbirleri uygulayarak; kredi notu yükseltme teknikleri ve taktiklerini doğru adımlarla yükseltme işlemimize geçmiş olursunuz. Unutmayınız ki kredi notunun ne olduğunu ve kredi notunun neden düştüğünü bilmeden düşük kredi notunuzu yükseltmek için adımları doğru uygulayamazsınız. Öncelikle neyin neden ve nasıl olduğunu bilmeliyiz.

1. AŞAMA: Öncelikle tüm kredi kartlarınızın borçlarını sıfırlamalısınız. Tüm borçları ödemiş olmalı ve limitlerinizi aktif duruyor olarak 1 ay beklemelisiniz. Bu 1 ay sonunda findeks kredi notu üzerinden 3.5TL ödeyerek kredi notunuzu güncelleyiniz. Bu sayede 1 ayda kredi notunuz en güncel haline gelecektir. Aynı zamanda varsa kredi borçlarınızı gününde ödeyiniz, 1 gün bile geciktirmeyiniz. Eğer gecikmiş kredi ödemeniz varsa minimum 6 ay üzerinden geçmesini beklemelisiniz. Kredi ödemeleri kredi notu üzerinde etkisi çok yüksektir.

GÜNCEL  Kredi Skoru Kaç Olmalıdır ?

2. AŞAMA: Hesaplarınız üzerinden havale/eft gibi işlemler yapmaya çalışın. Tüm işlemlerini internet bankacılığı üzerinden yapın. Eğer elinizde bir miktar paranız varsa vadeli hesap açarak vadeli hesapta tutun. Bu sizin kredi notunuzun yükselmesinde büyük etki sağlayacaktır. 500TL de olsa vadeli hesapta daima bekleyen bir miktar paranız olsun.

3. AŞAMA: Limit arttırım talebinde bulunun. Kredi kartlarınızın tamamı için ayrı ayrı günlerde limit arttırım talebinde bulunun. Bu sayede limitleriniz yükselecek ve kredi notunuzda limitlerinizde eş zamanlı yükselecektir.

4. AŞAMA: Farklı bankalardan kredi kartı talebinde bulunun. Limitinin hiçbir önemi yok, ne kadar fazla aktif ve borçsuz kredi kartınız olursa o kadar yüksek kredi notuna sahip olursunuz. Gerekirse kartları aylık hayati ödemeleriniz için kullanın ve kredi kartı son gününde borcun tamamını ödeyin.

5. AŞAMA: Elinizde mevcut olan her kredi kartına ve kredi bankasına ait vadesiz hesaplarınızdan otomatik ödeme talimatı verin. Elektrik, su, internet, doğalgaz, cep telefon faturalarınız gibi hayati şartlarınızı döndüren ve her ay düzenli ödediğiniz faturaları otomatik ödeme talimatı ile banka aracılığıyla öderseniz kredi notunuz çok kısa zamanda yükselecektir.

Bu işlemleri kredi notunuzun düşük olma durumuna göre 1 ile 3 ay arasında uygulayabilirsiniz. Maximum 6 aylık bir uygulama akabinde kredi notunuzun 1750 ile 1850 puan arasına yükselmemesi için hiçbir neden yoktur.

GÜNCEL  KKB Kredi Notumu Nasıl Öğrenirim

Kredi notu yükseltme teknikleri ile ilgili 5 aşamamızı detaylı okuyunuz. Kafanıza takılan, sormak istediğiniz veya paylaşmak istediklerini yorum bölümümüzden bize iletebilir, sorabilirsiniz. Unutmayın, zamana bırakır acele etmezseniz; daha kısa zamanda yüksek kredi notunuz olur. Acele ederseniz kredi notunuzun düşmesine neden olursunuz. Her ay 30. günün ardından yeni ay başında findeks üzerinden 3.5TL ödeyerek kredi notu güncellemesi ile kredi notunuzu takip edebilirsiniz.

Kredi notu yükseltme aşamasında kafanıza takılan tüm sorularınızı çekinmeden uzmanlarımıza, aşağıdaki yorum bölümünden sorabilirsiniz. Sorularınız genelde 12 ile 36 saat arasında uzmanlarımız tarafından cevaplanmakta olup, gelen soruların duruma göre bazı durumlarda sorularınız anlık olarak da cevaplanmaktadır.