Kredi Notu Yükseltme Teknikleri

Kredi Notu Yükseltme Teknikleri

Merhaba arkadaşlar. Bu yazı dizimizde sizlere kredi notu yükseltme teknikleri ve taktikleri ile ilgili detaylı ve kapsamlı olarak kredi notunuzu kısa zamanda nasıl yükseteceğiniz ile ilgili detaylı bilgilendirme yapacağız. Öncelikle kredi notu nedir adlı makalemizi okuyarak kredi notunun ne işe yaradığını, ne olduğunu bilmelisiniz. Kredi notunun ne işe yaradığı ve ne olduğu; nerelerde ne gibi durumlarda nasıl kullanılması gerektiğini öğrendikten ve bildikten sonra sizlere kredi notu yükseltmek tekniklerini anlatacağım. Sonrasında kredi notu neden düşer adlı makalemizi okumanızı öneriyorum. Bu sayede kredi notunuzun neden düştüğünü öğrenmiş olur, kredi notunuzun düşmemesi için gereken tedbirleri uygulayarak; kredi notu yükseltme teknikleri ve taktiklerini doğru adımlarla yükseltme işlemimize geçmiş olursunuz. Unutmayınız ki kredi notunun ne olduğunu ve kredi notunun neden düştüğünü bilmeden düşük kredi notunuzu yükseltmek için adımları doğru uygulayamazsınız. Öncelikle neyin neden ve nasıl olduğunu bilmeliyiz.

1. AŞAMA: Öncelikle tüm kredi kartlarınızın borçlarını sıfırlamalısınız. Tüm borçları ödemiş olmalı ve limitlerinizi aktif duruyor olarak 1 ay beklemelisiniz. Bu 1 ay sonunda findeks kredi notu üzerinden 3.5TL ödeyerek kredi notunuzu güncelleyiniz. Bu sayede 1 ayda kredi notunuz en güncel haline gelecektir. Aynı zamanda varsa kredi borçlarınızı gününde ödeyiniz, 1 gün bile geciktirmeyiniz. Eğer gecikmiş kredi ödemeniz varsa minimum 6 ay üzerinden geçmesini beklemelisiniz. Kredi ödemeleri kredi notu üzerinde etkisi çok yüksektir.

GÜNCEL  Kredi Skoru Kaç Olmalıdır ?

2. AŞAMA: Hesaplarınız üzerinden havale/eft gibi işlemler yapmaya çalışın. Tüm işlemlerini internet bankacılığı üzerinden yapın. Eğer elinizde bir miktar paranız varsa vadeli hesap açarak vadeli hesapta tutun. Bu sizin kredi notunuzun yükselmesinde büyük etki sağlayacaktır. 500TL de olsa vadeli hesapta daima bekleyen bir miktar paranız olsun.

3. AŞAMA: Limit arttırım talebinde bulunun. Kredi kartlarınızın tamamı için ayrı ayrı günlerde limit arttırım talebinde bulunun. Bu sayede limitleriniz yükselecek ve kredi notunuzda limitlerinizde eş zamanlı yükselecektir.

4. AŞAMA: Farklı bankalardan kredi kartı talebinde bulunun. Limitinin hiçbir önemi yok, ne kadar fazla aktif ve borçsuz kredi kartınız olursa o kadar yüksek kredi notuna sahip olursunuz. Gerekirse kartları aylık hayati ödemeleriniz için kullanın ve kredi kartı son gününde borcun tamamını ödeyin.

5. AŞAMA: Elinizde mevcut olan her kredi kartına ve kredi bankasına ait vadesiz hesaplarınızdan otomatik ödeme talimatı verin. Elektrik, su, internet, doğalgaz, cep telefon faturalarınız gibi hayati şartlarınızı döndüren ve her ay düzenli ödediğiniz faturaları otomatik ödeme talimatı ile banka aracılığıyla öderseniz kredi notunuz çok kısa zamanda yükselecektir.

Bu işlemleri kredi notunuzun düşük olma durumuna göre 1 ile 3 ay arasında uygulayabilirsiniz. Maximum 6 aylık bir uygulama akabinde kredi notunuzun 1750 ile 1850 puan arasına yükselmemesi için hiçbir neden yoktur.

GÜNCEL  KKB Kredi Notumu Nasıl Öğrenirim

Kredi notu yükseltme teknikleri ile ilgili 5 aşamamızı detaylı okuyunuz. Kafanıza takılan, sormak istediğiniz veya paylaşmak istediklerini yorum bölümümüzden bize iletebilir, sorabilirsiniz. Unutmayın, zamana bırakır acele etmezseniz; daha kısa zamanda yüksek kredi notunuz olur. Acele ederseniz kredi notunuzun düşmesine neden olursunuz. Her ay 30. günün ardından yeni ay başında findeks üzerinden 3.5TL ödeyerek kredi notu güncellemesi ile kredi notunuzu takip edebilirsiniz.

Kredi notu yükseltme aşamasında kafanıza takılan tüm sorularınızı çekinmeden uzmanlarımıza, aşağıdaki yorum bölümünden sorabilirsiniz. Sorularınız genelde 12 ile 36 saat arasında uzmanlarımız tarafından cevaplanmakta olup, gelen soruların duruma göre bazı durumlarda sorularınız anlık olarak da cevaplanmaktadır.

YORUMLAR

 1. Anonim

  11 Haziran 2017 - 04:26

  İhtiyaç kredisini erken ödemek kredi puanını etkiler mi

 2. Berk

  11 Haziran 2017 - 04:25

  Kredi borcunu taksitlerini erken yada fazladan ödeyip ara ödemlerle kapatsak kredi notuna etkisi nedir

 3. Kadir tezel

  9 Haziran 2017 - 00:33

  Merhaha findeksten sorgularsak kredi puanimiz duser mi

 4. gamze

  7 Haziran 2017 - 16:02

  merhaba ben vaadesiz hesabın eksi hesabından 1000 tl cektım sureklı asgarısını odedım kredi notum dustu ama benm acık 5000 tl ye ıhtıyacm var kkb notumu en acıl nasıl yukseltebılırım

 5. Mesut

  19 Mayıs 2017 - 00:17

  Merhaba kredi kartima 457 lira borcum vardi atmde odeme yaptigim icin 455 lira yatrdim geriye kalan 2 yl yi odemeyi unuttum ilk kez tam olarak odeme yapmadim bu notu dusururmu

 6. Mustafa

  13 Mayıs 2017 - 02:29

  Fatura ödeme talimatım var ama ben önce ödeme yapıyorum vadesız hesaptan yinede kredi notunu yüksektir mi

 7. Anonim

  8 Mayıs 2017 - 15:03

  1353 PUANIM VAR BU AY BİRAZ FAZLA BAŞVURU YAPTIM İLK MAAŞIMI ALDIGIM ICIN KREDİ KARTI ALIRIM VE KREDİ ÇEKERIM DİYE DÜŞÜNDÜM 1-2 AY İÇİNDE NASIL YÜKSELTİRİM ACABA

 8. Veli Bey

  1 Mayıs 2017 - 23:28

  Kredi notu 0.Bunun üzerine 2 kredi kartını kapattım. 2 kredisi kapattım. Puanı ne kadar yükselmiştir acaba?

 9. Levent

  19 Nisan 2017 - 14:39

  Bankalarla aktif çalişyorum yalnız birdönem maddi sıkıntı yaşadım ve kartlarımı hep gününde ama asgari yatırdım bir ara 90 günlük geçikmeye girdim ama ödedim borç yok notum düşük yükselirmi veya ne yapmam lazım ve şu anda hale kullanıyorum ve düzenli ödüyorum kartlarımı ve Findeks te gözüküyor

 10. Eser D

  10 Nisan 2017 - 16:54

  Merhabalar,

  1 yıl gibi bir zaman zarfında 620 olan kredi notumu 1600 seviyesine çıkardım. Sizlere bu konu hakkında nasıl yaptığımı aktaracağım.

  1)Faturalarınızı gününde ödeyiniz.(Kendi adınıza kayıtlı ise)

  2)Kredi Kartı ve Kredi ödemeleriniz var ise günün yapınız. Not: Kredi ödemenizi mümkünse erken yaparak hem erken ödeme indiriminden yararlanınız.

  3)Vadeli hesaplar açınız (500-1000) mutlaka bir iki bankada olsun. Vadeli hesapta hem bir miktar paranız bulunsun mümkünse üzerine belli bir oranda koyabilirseniz ilave ediniz.

  4)Farklı bankalardaki hesaplarınızdan para giriş ve çıkışı olsun hesaplar arasında para gönderiniz. Mümkünse tüm işlemlerinizi internet üzerinden yapınız.

  5) Düşük miktarda kredi çekip örn 2000 TL bir ay faizde bekletin ve sonrasında kredinizi kapatınız. KMH ve ek hesaplarında – ye düşmeyin. Bu hesapların ödemelerini düzenli yapınız.

  Bu yukarıdaki işlemler ile 620- den 1 yılda 1600 seviyesine ulaştım. Ayrıca 2013 temmuz ayında bir icra takibi var. Kefil olduğum konut kredisi var bunlara rağmen yükselttim sizlerle paylaşmak istedim.

 11. özgür

  1 Mart 2017 - 19:53

  kredi kartı kullanmıyorum hepsini kapattırdım kredi borcum vardı hacizlik oldum ama tamamen borcum kapandı ama hala kredi çekemiyorum bununla ilgi bilgi alabilirmiyim?…

 12. Mustafa

  28 Şubat 2017 - 13:25

  Merhaba .benim kredi notum sistemde gözükmüyor otomatik ödeme talimatı verdim 4 Aydır ödüyorum yine gözükmedi.başka ne yapabilirim

 13. Deniz

  23 Şubat 2017 - 00:17

  Kredi notum 3 aylık dönemde çok düştü şu an 500 seviyesinde tüm borçlarımı kapattım aylık gelirim 6000 tl alışverişlerimi sürekli kredi kartı ile yapıp ilk ödeme gününde ödemeye başladım ötanaziler ödememtalimatı verdim ne zaman kredi notum ev kredisi kullanma seviyesine gelir teşekkürler

 14. Alish

  21 Şubat 2017 - 16:38

  Merabalar kredi notum 1036 duzenli odedigim kredim.kartlarim otomatik.odeme taleplerim var 1 ay icinde ortalama nekadar yukselir puanim..

 15. SİMGE

  20 Şubat 2017 - 15:37

  KREDİ KARTI ÖDEMELERİM GEÇİKMELİ OLDU KREDİ LİMİTİM DÜŞMÜŞ SANIRIM TAMAMEN BORCUMU KAPATTIM YÜKSELMESİ İÇİN NE YAPMALIYIM ?

 16. Anonim

  20 Şubat 2017 - 15:37

  KREDİ KARTI ÖDEMELERİM GEÇİKMELİ OLDU KREDİ LİMİTİM DÜŞMÜŞ SANIRIM TAMAMEN BORCUMU KAPATTIM YÜKSELMESİ İÇİN NE YAPMALIYIM ?

 17. Celal

  19 Şubat 2017 - 00:01

  Bir bankaya olan tüketici kredi taksidimi aynı bankadaki artı paramdan ödersem kredi notum düşer mi.

YORUMLAR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.